Lodziarnia włoska w Warszawie Włoskie lody tradycyine

 

Świeżo wyprodukowane lody przechowywane są w ladzie chłodniczej. Dzięki temu nasz produkt nie jest wystawiony m.in. na działanie światła, a to z kolei nie niesie za sobą ryzyka zmiany jego smaku czy konsystencji. W rezultacie nasze lody są zawsze kremowe i łatwe do formowania, co sprawia, że możemy je serwować w najlepszy możliwy sposób – tak, aby nasi Klienci – wielbiciele lodów – byli zadowoleni.

Taka droga wiedzie do wyprodukowania nieprzeciętnych smaków wyróżniających nas na tle konkurencji w Polsce. Cytrynowy sorbet z Sycylii, smak naturalnej pistacji, migdałów z Apulii czy wspaniałego orzecha z Piemontu to tylko część naszej oferty. Potrzeby największych łakomczuchów zadowolą też z pewnością nasze pozostałe specjały, takie jak: Che Buono, Tiramisu czy Cremoso Italia.

 

Nasza Filozofia

Lodziarnia włoska w Warszawie Włoskie lody tradycyine

Mauro Giampino – II Mistrz w lodziarstwie – Sycylijczyk, urodzony w Palermo. Po kilku latach pracy w Ferrero Italia zdobywa doświadczenie w produkcji lodów, zakłada firmę i otwiera lodziarnię w Warszawie. Serwuje w niej naturalne i tradycyjne lody (Made in Italy) przenosząc włoski smak na grunt polski. Następnie spotyka Luca Lauricella, Rzymianina o sycylijskich korzeniach, eksperta w dziedzinie marketingu i Visual Merchandising. Decydują się wspólnie rozwijać ideę promowania włoskich lodów tradycyjnych – dokładnie takich, jakie można spróbować w Bel Paese , czyli tam, gdzie ludzie spotykają się w najlepszych lodziarniach.

 

Lodziarnia włoska w Warszawie Włoskie lody tradycyine

 

W roku, który wszyscy zapamiętamy z powodu pandemii, udało się nam otworzyć nasze laboratorium lodów w Warszawie. Zaczęliśmy wtedy promować logo -14° i co najważniejsze – oferować polskim Klientom smak tradycyjnych włoskich lodów. W 2020 roku nasz produkt – kremowe, świeże lody jak dawniej – pojawiły się dwóch punktach w Warszawie – w restauracji i cukierni. W ten sposób zdobyliśmy pierwszych Klientów. Słysząc ich pozytywne opinie zdecydowaliśmy się na kolejny krok. W 2021 roku otwieramy naszą pierwszą lodziarnię w Warszawie, w dzielnicy Mokotów.

 

Historia -14° Udało nam się w 2020
Pierwszy punkt sprzedaży -14°

Lodziarnia włoska w Warszawie Włoskie lody tradycyine

Gdy przekonaliśmy się, że nasze lody cieszą się dużym powodzeniem w sprzedaży detalicznej, postanowiliśmy rozszerzyć zakres działań. W kwietniu 2021 roku otwieramy nasz pierwszy sklep i laboratorium w jednym – przy ul. Postępu 10, w dzielnicy Mokotów, dwa kroki od CH Galeria Mokotów. Tworząc to miejsce mamy nadzieję zaspokoić wymagania wszystkich naszych stałych i nowych klientów, w tym rodzin, młodzieży, dzieci oraz wszystkich tych, którzy pragną poznać smak tradycyjnych włoskich lodów.